עגלת הקניות שלך ריקה.
 
פילוסופיה

תשע קריאות תלמודיות

תשע קריאות תלמודיות הוא מפגש מרתק בין הדפים העתיקים של התלמוד, שנכתבו בבבל לפני כאלפיים שנה, לבין האקטואליה הבוערת ביותר.
כיצד ניתן לצפות, שמן הדיון ב"נזקי אש" במסכת בבא קמא תצא הארה על מהותה של המלחמה המודרנית? כיצד העיסוק בדיני הנזיר על־פי ספר במדבר ומסכת נזיר יסייע לנו להבין את מרד הצעירים בחברה הפוסט־מודרנית?
המפגש הלא צפוי הזה, המתרחש כמעט בכל שורה בספר, מהווה אתגר לקורא ודורש ממנו להתנער מן המיון המקובל - יהדות לחוד ואוניברסליות לחוד, תלמוד לחוד ותרבות לחוד. לוינס פותח תחום חדש למחקר ועיון, המאפשר לכל אחד מן הצדדים לגלות את הלוז של קיומו וחיוניותו.
 
עמנואל לוינס (1995-1906) נמנה עם הפילוסופים החשובים ביותר במאה העשרים. הגותו טבועה בחותם הרגישות לאתיקה ולקיומו של האחר.

מן הביקורת:
 
"תשע הקריאות רוויות תובנות תרבותיות ופוליטיות נהדרות ומטלטלות. תובנות על אודות חירות, סמכות, מהפכה, זכות, אחר, פרשנות, זהות, אחריות, האנושי. ספר חובה לכל בן תרבות. הכרת התלמוד כלל אינה תנאי לקריאת עמנואל לוינס. תאוות קריאה הִנה תנאי."
אדם ברוך, מעריב
 
"לוינס היה אולי גדול ההוגים היהודים שפעלו במאה העשרים... תשע קריאות תלמודיות מהווה דוגמה למידת עוצמתו של הטקסט התלמודי ומעניק לקורא נכס רוחני בר־קיימא שהוא יכול לגלות בו כל פעם מחדש משהו מקורי ומפתיע."   
ראובן שבת,
מקור ראשון
 
"רעיונות מבריקים ומשמעותיים נמצאים כמעט בכל פיסקה בספר המופלא הזה... לא רק קוראים חובבי מדרש מתפעלים מהספר. עובדה, מאז צאתו לאור הוא ממוקם ברשימת רבי־המכר וזוכה לקהל קוראים גדול." 
יוכי ברנדס,
ידיעות אחרונות

"תרומתו של לוינס להבנה היהודית היא עצומה, ודוגמה נפלאה לכך היא יחסו אל התלמוד... הוא ביקש להשיבו אל קדמת ארון הספרים, אלא שלשם כך השתמש בפרשנותו בכלים פילוסופיים ובחשיבה רדיקלית."
ד"ר רפאל זגורי-אורלי, טיים אאוט

 

שם הספרתשע קריאות תלמודיות
שם המחברעמנואל לוינס
שם המתרגםדניאל אפשטיין
שפת המקורצרפתית
שם הספר בלועזיתNeuf Lectures Talmudiques
שם המחבר/ת בלועזיתEmmanuel Lévinas
סוגפילוסופיה,יהדות
כריכהרכה
פורמט14X21.7
שנת הוצאה לאור2001
מספר עמודים264
מחיר
דאנאקוד40-10990
ISBN978-965-19-0851-4
מחיר מחירון: 99.00 ש"ח
הדפסשלח לחברהוסף תגובה

דרונט בניית אתרים