הוצאת שוקן - ספרי איכות

שלמה גונן

מציג 1 - 6 מתוך 6

מאת צ'ארלס ברליץ

ינואר 1982 / 40-10426

צ'ארלס ברליץ חוקר את התאוריות של סוף העולם, כפי שנובאו על־ידי מנהיגים דתיים, פוליטיים ואנשי מדע במשך הדורות, ומאחד את כולן יחד למסקנה אחת – יום הדין יהיה בשנת 1999.
קרא עוד

מאת רוברט מוס

ינואר 1982 / 40-40770

סיפור ריגול ומתח אותנטי. העולם עומד על סף מלחמה טוטאלית, כאשר הסובייטים משלימים את פיתוחה של "קרן המוות", נשק־על קטלני, ומתכננים לשולחה נגד ארצות־הברית ביום השנה למהפכה הרוסית. איש מודיעין סובייטי, העורק לארצות־הברית, מביא את המידע המחריד. בתחילה מסרבים אנשי הסי־איי־איי האמריקאי להאמין בקיומו של נשק זה, ולהודות בכך כי הולכו שולל על־ידי המקור העיקרי שלהם בתוככי הקג"ב, שנתגלה כסוכן כפול. ברגע האחרון יוצאים לסכל את המזימה מדען יהודי מגרמניה המזרחית, סוכנת חשאית ישראלית יפהפייה, עובדת "המוסד", סוכן בריטי ועוד דמויות מרתקות מעולם הביון.
קרא עוד

מאת צ'ארלס ברליץ

ינואר 1981 / 40-10514

צ'ארלס ברליץ מתאר בספר זה מאורעות מוזרים ובלתי מתקבלים על הדעת מן האזור רצוף התעלומות באוקיינוס האטלנטי, אשר זכה לפרסום ברב־המכר הבינלאומי שלו – משולש ברמודה.
קרא עוד

מאת ג'ון קנת גלבריית, ניקול סלינג'ר

ינואר 1981 / 40-10550

מן הפגישה בין אחד הכלכלנים הגדולים של אמריקה ובין עיתונאית שנונה ואינטליגנטית, המתעניינת לדעת כלכלה מהי, נוצר ספר מרתק זה, שהוא מבוא מבריק לכלכלה. ניקול סלינג'ר מציגה את שאלותיה בחריפות ובדייקנות. היא מובילה את פרופסור גלבריית צעד אחד צעד בהסברת הרעיונות הכלכליים בבהירות כזו, שכל אחד יכול להבינם בקלות.
קרא עוד

מאת צ'ארלס ברליץ

ינואר 1980 / 40-10591

מתי החלה הציוויליזציה ביבשת אמריקה? זוהי השאלה המרתקת, עליה מבקש ברליץ לענות בספר זה, הקורא תיגר על התיאוריות המקובלות על אודות התרבות והגאוגרפיה בתקופה הפרהיסטורית. בעשותו שימוש נרחב בתגליות הארכאולוגיות המאוחרות ביותר מוכיח צ'ארלס ברליץ, כי ציוויליזציה מתקדמת התקיימה באמריקה אלפי שנים לפני קולומבוס וכי היא הועשרה על־ידי מבקרים הן מאירופה והן מן המזרח הרחוק. הוא אף מנמק את מציאותה של היבשת האבודה אטלנטיס, אשר שרידיה מצויים כיום באיים האזוריים והקנאריים.
קרא עוד