הוצאת שוקן - ספרי איכות

שלמה דשן

מציג 1 - 4 מתוך 4

מאת שלמה דשן, משה שוקד

ינואר 1998 / 40-60220

בספר זה נכללו מאמרים נבחרים מנושאי המחקר האנתרופולוגי, המייצגים חלקי עולם שונים ונכתבו על־ידי חוקרים בעלי שם. הלקט מדגים תחומי חברה ותרבות מרכזיים מעולם הסמלים, הסדרי כוח וקיום חומרי, משפחה וחברות:
קרא עוד

מאת שלמה דשן

ינואר 1996 / 40-10110

הספר מצייר תמונה שלמה ומקיפה של חייהם של אנשים עיוורים בישראל, ולצד הניתוח האנתרופולוגי מביא את דבריהם שלהם. הוא מראה שהעיוורים דומים מרוב הבחינות לבריאים בסביבתם, אך שונים בתכונות גופניות. הספר נכתב באמפתיה עמוקה לגיבוריו, והוא מעלה שאלות שבדרך כלל נמנעים מהן בחיי היומיום, כגון: האינטימיות של ניהול הגוף הפגוע, סגנון החיים בפרטיות של המשפחה, מצוקת החיפוש אחר תעסוקה ועוד.
קרא עוד

מאת שלמה דשן, משה שוקד

ינואר 1984 / 40-60345

קובץ מאמרים בחקר יהודי המזרח, הבא לחשוף את שורשיהם התרבותיים המיוחדים, וכך לספק מענה לשאלות הזהות העצמית של עדות ישראל: יוצאי צפון אפריקה, תימן, סוריה, כורדיסטן, איראן, גרוזיה, הודו ואחרים.
קרא עוד
דיגיטלי: 88.00 ₪

מאת שלמה דשן, משה שוקד, עמנואל מרקס

ינואר 1980 / 40-60690

בספר זה נכללו מאמרי יסוד של חשובי החוקרים באנתרופולוגיה חברתית הן במערב והן בישראל. המבחר נערך על־פי ארבעה תחומים מוסדיים מרכזיים: כלכלה, משפחה ושארות, פוליטיקה ויחסי כוח, אמונות וטקסים. בכל אחד מן הנושאים מוצגות חברות מחלקי עולם שונים, תוך שימת דגש על דוגמאות מאזורנו. חלקו האחרון של הקובץ עוסק בשיטות עבודתו של האנתרופולוג.
קרא עוד