הוצאת שוקן - ספרי איכות

חיים גליקשטיין

מציג 1 - 12 מתוך 15

מאת צ'ארלס ברליץ

ינואר 1997 / 40-10619

משולש ברמודה הנו אזור באוקיינוס האטלנטי המערבי, בקרבת החוף הדרום־מזרחי של ארצות־הברית, שבו נעלמו ללא הסבר יותר ממאה מטוסים ואוניות על אנשיהם. האם העצמים הבלתי מזוהים שנצפו באזור והיעלמותם של אוניות ומטוסים הם סימנים למחקר של מישהו מן החלל החיצון על ההתנהגות האנושית? האם פעימות אלקטרומגנטיות ממקורות כוח של ציוויליזציות עתיקות ומאוד מתקדמות שנכחדו גורמות למשיכת אוניות ומטוסים לעולמות או לממדים אחרים? על שאלות אלה ורבות אחרות מנסה לענות צ'ארלס ברליץ, החוקר הידוע של תופעות בלתי מוסברות.
קרא עוד

מאת מוניק רפל היי

ינואר 1982 / 40-10052

ברומן זה, המבוסס על יומנים אמיתיים של הברונית סוניה דה גינזבורג, נפרסת בפני הקורא יריעה רחבה של החיים במשפחות היהודיות המיוחסות, שחיו בעושר אלגנטי, בבתי פאר ובאחוזות ענק כפריות ברוסיה הצארית, ושל התהפוכות והגלגולים שעברו עליהן בתקופת מלחמת העולם הראשונה ובמהפכה הבולשביקית.
קרא עוד

מאת ארתור רובינשטיין

ינואר 1982 / 40-11601

במשיכת קולמוס של מספֵּר מלידה מתאר הפסנתרן הדגול, ארתור רובינשטיין, את נעוריו. כבר בגיל צעיר זכה ארתור רובינשטיין בפרסום עולמי ובכל המותרות המפוארים שיכלה החברה הגבוהה האירופית להציע. זהו דיוקן עצמי מדהים בכנותו, האופף בתוכו את חיי הזוהר של החברה הגבוהה האירופית בראשית המאה.
קרא עוד

מאת ארתור רובינשטיין

ינואר 1982 / 40-11602

זהו חלקה השני של האוטוביוגרפיה שכתב אחד מגדולי המוזיקאים של תקופתנו, ארתור רובינשטיין. בספר זה מתאר ארתור רובינשטיין את השנים הרבות והגדושות בפעילות ובחוויות מאז היותו בן 29. בבגרותו הגיע רובינשטיין לשיאים וזכה לתהילה שאין דומה לה, הן כפסנתרן והן כמנצח.
קרא עוד

מאת ג'ו קוטנווד

ינואר 1981 / 40-10093

סיפורו של צעיר אמריקני טיפוסי, חייל משוחרר, נווד ומאהב. תוך כדי בריחה מאשמת שווא ברצח, עם לב כואב ו"איברים" מרוסקים, יוצא וילי לחפש אחר כלתו המיסטית אריקה. בחיפושיו הוא נע בדרכים, בתחנות אוטובוסים ובמסעדות זולות לאורכה ולרוחבה של אמריקה.
קרא עוד

מאת בנימין ספוק

ינואר 1979 / 40-13205

בספר זה עוסק ד"ר ספוק בבעיות של גידול וחינוך של ילדים היום. בשפה פשוטה ובהירה נוגע ד"ר ספוק בנושאים רבים וביניהם: כיצד ניתן להקל על חיי המשפחה; התפתחות אופי הילד – פיתוח חברותיות, יצירתיות ואהבה; הקניית אמונות ואידאלים לילדים בתקופתנו; השליטה בילדים וסמכותיות ההורים; לאילו ילדים יכולה פסיכותרפיה לעזור; חינוך מיני; גיל ההתבגרות וההתמודדות אתו; השימוש בסמים ועוד.
קרא עוד

מאת המרכז הרפואי של בוסטון

ינואר 1979 / 40-13214

ספר זה הוא מדריך שלם ונרחב לנושא הריון, לידה והטיפול בתינוק ובפעוט. הספר הוכן על־ידי המרכז לרפואת ילדים בבוסטון, ארצות־הברית, והשתתפו בהכנתו רופאים, גינקולוגים, מיילדים, רופאי ילדים, גנטיקאים, פסיכולוגים ומומחי תזונה.
קרא עוד

מאת פול א. ארדמן

ינואר 1977 / 40-40215

הדמות המרכזית בספר היא השאח של אירן, שחלומותיו המגאלומניים, הנרקמים בסוד וממונים על־ידי כספי הנפט, סוחפים את חיי הדמויות האחרות בספר, שכל אחת ואחת מהן תורמת מבלי דעת למאורע שיביא למפולת של 1979 ולהרס התעשייה המערבית.
קרא עוד

מאת פול א. ארדמן

ינואר 1976 / 40-40500

תוכנית אמריקנית סודית לשינוי מונטרי דולפת לבנקאי מפתח שווייצרי, והתוצאה מביאה את העולם אל סף התפוצצות הכספית הגדולה ביותר בהיסטוריה. בדרמה בין־לאומית מורכבת זו יש תריסר דמוית־מפתח, ביניהן נשיא ארצות־הברית... בנקאים בכירים משווייצריה, אמריקה, אנגליה ולבנון.. פורץ הקופות הטוב ביותר באירופה, "חתיכה" צרפתייה מקסימה, כלכלן סובייטי מזהיר... אשף כספים אמריקני המתמחה בכספי המאפיה. מציריך לוושינגטון, מפריס למוסקבה, מלונדון לביירות מתנהל קרב על מיליארד דולר. זהו רומן מתח מרתק ומלא עניין.
קרא עוד

מאת פרופ' זאב לקויר

ינואר 1974 / 40-10719

בספר זה מנתח פרופ' זאב לקויר את מלחמת יום הכיפורים, את שקדם לה, את מהלכיה ואת השלכותיה.
קרא עוד

מאת פיליפ רות

ינואר 1972 / 40-10238

הספר מכיל שישה סיפורים, בהם מיטיב פיליפ רות לתאר בשנינות ובעמקות את ההווי המודרני של היהודים באמריקה, בינם לבין עצמם ובינם לבין העולם הסובב אותם.
קרא עוד

מאת פיליפ רות

ינואר 1972 / 40-10556

אלכסנדר פורטנוי היהודי, גיבור הרומן השופע תעלולים, גדל בשנות הארבעים, התבגר בשנות החמישים ובא לידי משבר בשנות השישים. הספר הוא וידוי של הלקאה עצמית חסרת כל מעצורים של "הגיבור" השופך את לבו לפני הפסיכיאטר שלו, לא השתלשלות כרונולוגית, אלא פרץ של הומור מבריק, כאב ומבוכה.
קרא עוד